Na tejto stránke sa nachádza inzertná OTC zmenáreň. Nájdete ju v tomto odkaze. Ide o čiastočne decentralizovanú anonymnú zmenáreň, v ktorej je možné anonymne obchodovať mimo “oficiálne burzy”. V podstate funguje ako bazar. Ak chcete kúpiť/predať nejakú kryptomenu, môžete si vytvoriť objednávku, prípadne reagovať na už vytvorený inzerát od niekoho iného.

Takéto obchodovanie s kryptomenami však nie je na 100% bezpečné. Musíte byť ostražitý, pretože môžete naraziť na podvodníka, ktorý sa vás pokúsi okradnúť. Pri obchodovaní menších súm (do 50 000 $) je však možné vyhnúť sa akémukoľvek nebezpečenstvu dodržaním základných bezpečnostných pravidiel.

V prípade väčších súm vám radi poskytneme naše služby a pomôžeme vám bezpečne obchodovať, prípadne vám pomôžeme s hľadaním kupcov/predajcov. (BTCinzert je momentálne v beta verzii a služba táto služba nie je hotová – ak nechcete čakať na spustenie ostrej verzie, napíšte nám e-mail)

Tento článok si preštudujte pozorne! Ak spravíte chybu, reálne môžete prísť o peniaze! I keď, stáva sa to iba zriedkavo.

Výhody OTC obchodovania

OTC (Over The Counter) trading má svoje špecifiká, vďaka ktorým ho veľa ľudí preferuje oproti klasickému obchodovaniu cez burzy.

 • Anonymita – Pri tomto spôsobe obchodovania od vás nikto nebude pýtať občiansky preukaz. Vymieňajú sa kryptomeny za iné kryptomeny, alebo za cash. Nenechajme štát, aby nás sledoval a obťažoval iba kvôli tomu, že používame kryptomeny!
 • Bezpečnosť – Ak sa vám podarí dodržať základné bezpečnostné pravidlá a nespravíte chybu, OTC trading je bezpečnejší, než obchodovanie na zle zabezpečených krypto-burzách. Svoje peniaze nikdy nepustíte z ruky a máte ich 100% pod kontrolou.
 • Lepšie ceny – Ak ste šikovní, pri OTC tradingu môžete získať pár percent navyše. Veľa ľudí je ochotných priplatiť 3-5% za možnosť nakúpiť/predať kryptomeny anonymne.

Nevýhody OTC obchodovania

 • Nižšia likvidita – Hlavne na začiatku, keď ešte nebudete mať dobré kontakty, vám možno bude robiť problém nájsť si protistranu. BTCinzert vám s tým pomôže, no je dosť možné, že v prípade väčších obchodov budete musieť za druhou stranou trochu cestovať. Vo veľkých mestách by to však nemal byť problém.
 • Pomalšie obchodovanie – Pri OTC obchodvoaní si samozrejme nemôžete nastaviť stoploss alebo predať na vrchole. OTC je skôr vhodné na dlhodobejšie obchody.
 • Bezpečnosť – Jednou z najväčších nevýhod OTC tradingu je bezpečnosť. Ak spravíte chybu a druhá stran vás bude chcieť podviesť, môžete prísť o celý obnos. Presne preto je veľmi dôležité ísť podľa nášho návodu a NIKDY nikomu neveriť. Ak vás niekto bude tlačiť do niečoho, čo nechcete robiť, obchod radšej zrušte a choďte za niekým, kto je ochotný jednať seriózne.

A teraz už prejdime k veci – ako teda bezpečne nakupovať/predávať kryptomeny na ulici?

V prvom rade si treba uvedomiť, že toto je seriózny biznis. Ak chcete s niekým dlhodobejšie spolupracovať, musíte dodržať to, na čom ste sa dohodli. To znamená, že ak máte v pláne spraviť (napríklad) v stredu obchod za 2 BTC, je krajne nevhodné na poslednú chvíľu to zrušiť. Správajte sa tak ako chcete, aby sa ostatní správali k vám a nebudete mať problémy.

1. Dohodnite si obchod

Napríklad tak, že napíšete niekomu, kto má nzerát na BTCinzert a dohodnete sa na týchto štyroch dôležitých veciach:

 • Miesto a čas stretnutia – Odporúčame verejné miesto kde vás nikto nebude môcť napadnúť/okradnúť, prípadne súkromnú kanceláriu, ak si navzájom veríte
 • Objem – Je dôležité dohodnúť sa na presnej sume, ktorú chcete zobchodovať. Vždy uveďte sumu, ktorú máte k dispozícii (napr. 1000€ alebo 1 BTC)
 • Kurz – Môžete sa napríklad dohodnúť, že kúpite 1 BTC za 3000 € bez ohľadu na to, aký bude aktuálny kurz na burze. Prípadne môžete zvoliť kurz na určitej burze (Coinbase Pro, Binance, BitStamp) plus/mínus pár percent (záleží na tom, ako sa zjednáte s druhou stranou)

2. Dostavte sa na miesto

Ak ste sa na všetkom dohodli, je načase dostaviť sa na dohodnuté miesto stretnutia. Vezmite si so sebou obnos, ktorý chcete obchodovať. Ak budete nakupovať/predávať malé sumy (do 10 000 €), tak sa nemusíte báť, že by vás niekto napadol na ulici.

Ak však budete prenášať viac hotovosti, zaistite si bezpečný príchod a odchod. Nikdy neviete, kto sa môže motať okolo vás, alebo okolo vášho “obchodného partnera.” Pokiaľ neriešite obchod za státisíce, v aute sa môžete cítiť bezpečne.

3. Vymeňte hotovosť na krypto

Toto je najcitlivejšia časť celého procesu a práve tu sa môžete dopustiť chýb. Držte sa pravidla – “neverím nikomu.” Musíte spraviť takzvaný “trustless atomic swap” – teda vykonať výmenu tak, aby vás druhá strana nemohla oklamať.

Počas obchodu sa ocitnete v jednej z týchto dvoch situácií:

 • Nakupujem za fiat – V tomto prípade je veľmi dôležité uistiť sa, že vám kryptomeny prišli a až potom nechať druhú stranu odísť. Nikdy sa nelúčte, dokým sa transakcia nedostala do (aspoň) prvého bloku. Transakcia v blockchaine NESTAČÍ!!!
 • Nakupujem za krypto – Pri nákupoch za kryptomeny, si pozorne prepočítajte bankovky a overte, že sú pravé. Na tento účel si môžete kúpiť špeciálnu fixku. Ak ste sa stretli na verejnosti, odíďte s peniazmi napríklad na záchod. Nepočítajte tisícky eur na stole v kaviarni, to je prinajmenšom nevhodné.

Takto vyzerá jednoduchý tester bankoviek:

A teraz sa pozrime, ako presne by mal OTC obchod vyzerať.

OTC trade krok za krokom

Tieto body platia pre obidve strany.

 1. Stretnite sa s druhou stranou.
 2. Ukážte si navzájom, že máte peniaze / kryptomeny
 3. Skontrolujte hotovosť
 4. Pošlite transakciu
 5. Počkajte na potvrdenie transakcie v blockchaine
 6. Rozlúčte sa a odíďte

Ak počas obchodu druhá strana začne vymýšľať, meniť pravidlá alebo sa bude správať podozrivo, vždy všetko môžete zrušiť. Je však možné, že ten človek bude iba nervózny.

V ideálnom prípade si ešte pred tým, než sa stretnete, vymeňte tento návod a dohodnite sa, že budete postupovať presne podľa neho. Takto by naozaj nemal vzniknúť žiadny problém.

4. Odchod domov

Po úspešnom obchode je načase odísť domov. Ak si zo sebou nesiete hotovosť, majte sa na pozore. Ak kryptomeny, uistite sa, že sú v bezpečí. v ideálnom prípade si ich pošlite na hardwarovú peňaženku ako Trezor alebo Ledger.

Záver

Na záver vám chceme zaležať veľa šťastia a veľa bezpečných anonymných obchodov. Budeme radi, ak začnete využívať našu OTC zmenáreň a v prípade, že súrne potrebujete nakúpiť/predať môžete sa ozvať priamo nám. Radi vám sprostredkujeme obchod, prípadne pomôžeme zo zabezpečením peňazí.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here